Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #78

X-Force #78

X-Force #78

"Burning Desires"

Postacie
Cytat

Skids: "I don't go by "Skids" anymore. It's just Sally"
Meltdown: "I can respect that. You know I changed my codename to "Meltdown". No one takes anyone named "Boomer" seriously"

Streszczenie

Sao Paulo. Dom senora Villa-Lobos, jednego z członków zarządu firmy Dacosta International. Villa-Lobos otoczył się ochroną, po wypadkach jakie spotkały pozostałych członków zarządu firmy. Nie zdaje się ona jednak na wiele, gdy pojawia się mroczna istota która spala po kolei każdego ze strażników. Pojawia się Locus, która teleportuje swego pana przed oblicze Villa-Lobos. Oznajmia ona, iż jeśli mężczyzna chce przeżyć, musi mu oddać władzę nad firmą. Villa-Lobos zwraca się do przybysza, będącego w jego mniemaniu Sunsptem czemu to czyni, skoro posiada 25% udziałów i nie chce zarządzać kompanią. Popełnił jednak błąd. Przybysz nazywa się Reignfire i wkrótce wszystko co należało do Roberto, będzie należeć do niego.


Tabitha ma dziwny sen, w którym bierze udział w show podobnym do Jerry'ego Springera, gdzie prowadzący przedstawia jej dawnego chłopaka, Sama, oraz nowego Roberto. Oczywiście obaj zaczynają się bić po wypowiedzeniu obraźliwych dla siebie słów, zaś prowadzący pyta Meltdown jak mogła zniszczyć ich przyjaźń. Tabitha po przebudzeniu spogląda na śpiącego u jej boku Roberto zastanawiając się czy dobrze zrobiła wiążąc się z kimś z grupy, mając romans z jeszcze jednym z jej członków. Udaje się do kuchni mieszkania w którym przybywa, należącego do Skids, będącej teraz uczennicą collegu. Zastaje tam Jamesa i Sally, która mówi iż skończyła już ze swym życiem jako Skids i teraz stara się nie używac swych mocy. Meltdown przypomina jej jak dobrze się bawili razem pod opieką X-Factor, oraz w czasach gdy tworzyli New Mutants, na co Sally stwierdza iż gdyby niegdyś nie wkroczyła na niebezpieczną ścieżkę, Rusty żyłby nadal. Nie zginąłby z rąk Holocausta[ X-Men #42]. Stwierdza, iż bardzo za nim tęskni. Nagle rozlega się krzyk, a przez drzwi łazienki wypada Susnpot. Usiłował wejść pod prysznic sądząc iż jest tam Tabitha, podczas gdy natknął się na Terry. Ta czyni mu wyrzuty, podczas gdy Meltdown pyta czemu sądził iż mogą wziąść prysznic razem. Jednocześnie pojawiają się zwabieni hałasami współlokatorzy Skids, Des i Lucy. Sesmond zauroczony Siryn dopytuje się dlaczego Sally przyjaciele nazywają Skids.


Dani powróciła na swą rodzinną farmę, gdzie odbywa przejażdżkę z ojcem. Wówczas na niebie pojawia się płonący Reignfire płosząc konie. Dani krzyczy do ojca aby uciekał, sama ładując psychostrzałę. Reignfore trafia ją płomieniem oznajmiając iż zapłaci za zdradę MLF-u, a także iż nie jest Roberto DaCostą, za którego go bierze.


Bobby dopytuje się Tabby czemu zachowuje się inaczej, ta wyjaśnia iż wpłynęło tak na nią pojawienie się Sama. Potrzebuje czasu. Poirytowany Roberto odchodzi. Dołącza się do gry w piłkę studentów na boisku.


Do Teresy w barze dołącza się Des, a James idzie po kawę stwierdzając iż jego najlepszej przyjaciółce należy się coś od życia. Nagle dostrzega otwierający się tuż za Terry portal Locus. Usiłuje ją ostrzec, lecz z portalu wynurza się ręka która wciąga ją do środka. Warpath wskakuje do portalu, który się zamyka. Ośłepiony błyskiem Des nie orientuje się co zaszło.


skids spotyka Tabithę, która siedzi mocno przybita na terenie kampusu. Dopytuje się o jej stosunki z Bobby'm, gdy widzą wybuch na boisku. Pojawił się tam Reignfire, stając na wprost Sunspota. Oznajmia, iż jest teraz potężniejszy, zaś Bobby usiłuje pojąć co się stało, bowiem to on był Reignfore'm [X-Force #43]. Reignfore atakuje, a Tabbt przemyka przez tłum rzucając bombę. Reignfire kieruje w jej stronę ogień, lecz polem siłowym osłania ją Skids. Niestety pojawia się Locus chwytając Meltdown, wykrzykując iż chodzi im o członków X-Force. Reignfire znika ze schytanym Sunspotem, słysząc iż mają już wszystkich poza Warpathem.


Roberto budzi się w Las Vegas widząc Reignfire'a, który mówi mu iż dzieli z nim wspomnienia i ma już dość życia w jego cieniu. Dotychczas niszczył jego życie kawałek po kawałku, przejmując jego firmę i idąc jego śladem. Dzisiaj odbierze mu moc, zabije jego przyjaciół pozostawiając go na koniec. Wszystkiemu z ukrycia przygląda się warpath.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.